زمان مطالعه: ۲ دقیقه

 

در جامعه تصویری ، اینفو گرافیک ها یک ابزار ضروری برای انتقال مفاهیم هستند ، به نظر می رسد که این ابزار جدیدی می باشد . اما در حقیقت از قرن ها پیش وجود داشته است . اینفوگرافیک ها مدت زمان زیادی است که در زمینه های مختلفی مانند آموزش ، تاریخ یاارتباطات به کار می روند .
اما توسعه سریع شبکه های اجتماعی ،  خصوصا تلگرام و اینستاگرام باعث افزایش استفاده در این زمینه شده است .

آیا واقعا می دانیم که اینفوگرافیک چیست ؟
در کل ، اینفوگرافیک یک راه تصویری برای انتقال اطلاعات از طریق ارائه داده، با اشکال هندسی و تصاویر ساده است که به صورت نمودار در آمده اند . عناصری که در آن استفاده می شود باید مشخصات خاصی داشته باشند که برای اکثریت افراد قابل فهم باشد .

استفاده از اینفوگرافیک مزایایی دارد :

۱- شامل محتوای جذاب تصویری است .
باید به خاطر داشت که تصاویر کامپیوتری برای نشان دادن تعادل بین محتوا و طراحی به کار می روند که اگر هر یک از این دو عامل به انجام نرسد نتیجه ناقص می ماند .

۲- انتشار اطلاعات
این ابزار ها به همه افراد این امکان را می دهد تا بدون داشتن اطلاعات قبلی درباره موضوعات پیچیده بدون ایجاد مشکل ، موضوع را بفهمند ، مانند عوامل مهم در تغییرات آب و هوا ، ترکیبات منظومه شمسی و …

۳- راحتی در طراحی
اگرچه طراحان گرافیک در کارشان حرفه ای هستند ، اما اینفوگرافیک ها به افرد دیگر هم امکان خلق آثار تصویری جذاب را می دهند .

۴- خوانایی در رزومه
کسب مهارت های جدید یک راه عالی برای ارتقا رزومه است .

۵- به اشتراک گذاری راحت
بلاگ ها و شبکه های اجتماعی بهترین فضا برای نشر اند . اینفوگرافیک های پویا و پر انرژی هستند و به آسانی خوانده می شوند .

۶- برانگیختن خلاقیت و تخیل
خواه ما طراحان حرفه ای باشیم خواه نه ، زمان آن رسیده است تا شروع به خلق آثار اینفوگرافیک های اصلی کنیم و آنها را در جامع مجازی به اشتراک بگذاریم .

infogr.am
venngage.com
visual.ly
easel.ly
vizualize.me
infoactive.co